Informacje ogólne:
To niewielkie, spokojne miasteczko na wybrzeżu Morza Czarnego, położone 65 km od Warny oraz 73 km od Burgas, w pobliżu Nessebaru i Słonecznego Brzegu. Posiada szeroką, długą i piaszczystą plażę. Na plaży można wypożyczyć sprzęt wodny. Znajduje się tam mnóstwo lokali gastronomicznych, restauracji i barów, kilka sklepów i supermarketów, a także sklepy z pamiątkami. Miejscowość jest znana z dużego, dobrze zaopatrzonego bazaru, a ceny żywności są niższe niż w większych kurortach. Co ciekawe, miasto charakteryzuje się największą ilością dni słonecznych w całej Bułgarii, a powietrze tutaj zawiera duże ilości jodu. Obzor to dobra baza wypadowa do okolicznych większych miast.
Termin podróży: 22.07.2013 – 29.07.2013
Miejsce pobytu: Obzor
Forma podróży: wyjazd autokarem z biura podróży Sun Travel
Mapa Bułgarii z polecanymi miejscami
Co warto zobaczyć w okolicy:
- Nessebar
- Warna
- Kamienny Las
- Klasztor skalny Aladzha
- Półwysep Kaliakra
Plaża Obzor
Mierzy 6 km i jest pokryta drobnoziarnistym piaskiem, ze łagodnym zejściem do morza.

Morze Czarne

Plaża Obzor

Plaża Obzor
Nessebar
Miasto jest uważane za jedno z najstarszych miast Europy i jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Jest to zabytkowe miasto o wyjątkowej wartości historycznej. Posiada bardzo dobrze zachowane cerkwie z okresu XIII – XIV wieku.

Nessebar nocą
Warna
Zabytkowe miasto, w którym jedna z najważniejszych atrakcji jest Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy położona w centrum miasta przy jednej z głównych arterii. Jest to druga co do wielkości cerkiew w Bułgarii.
Kamienny Las
Rezerwat skalny, który znajduje się w pobliżu Warny. Składają się na niego twory naturalne, nieznanego pochodzenia. Wstęp na teren jest płatny.

Kamienny Las

Kamienny Las
Klasztor skalny Aladzha
Klasztor jest ładnie położony w spokojnym i cichym otoczeniu lasu, wykuty w skale. Do klasztoru prowadzi ścieżka, a następnie schody, po których można wspiąć się na dwa poziomy. Na pierwszym znajdują się cele, refektarz i krypta, natomiast na drugim jest kaplica. Leśną ścieżką na lewo od wejścia można przejść się do katakumb.

Klasztor w skale
Półwysep Kaliakra
Jest to dwukilometrowy cypel wychodzący w Morze Czarne, który tworzą skały. Z parkingu prowadzi wąska droga, a na najdalej wysuniętym w morze brzegu przylądka, w skalnej wnęce znajduje się kapliczka Św. Mikołaja, patrona żeglarzy.

Widok na morze z półwyspu

Półwysep Kaliakra

Odcienie wody

Półwysep Kaliakra